Припадници Министарства унутрашњих послова, у сарадњи с надлежним тужилаштвима и Пореском полицијом, у више одвојених акција ухапсили су 27 особа и поднели кривичне пријаве у редовном поступку против 102 лица због постојања основа сумње да су коруптивним кривичним делима и делима из области финансијског криминала оштетили буџет Републике Србије и привредних и физичких лица за више од 1,2 милион евра. У Крагујевцу је ухапшен Н.Т.(1983), за кога се сумња да је неовлашћено организовао игре на срећу и тиме остварио противправну имовинску корист од 3.8 милиона динара. Против још једног лица, као помагача, такође је поднета кривична пријава.
Припадници Министарства унутрашњих послова у Крагујевцу, у сарадњи са Основним јавним тужилаштвом, ухапсили су Н.Т.(1983) због постојања основа сумње да је починио кривично дело неовлашћено организовање игара на срећу.
Осумњичени се терети да је од априла 2017. до марта ове године, на више локација организовао посебне игре на срећу без решења надлежног органа Министарства финансија – Пореске управе.
На тај начин осумњичени је неуплаћивањем јавних прихода причинио штету Министарству финансија за око 3.8 милиона динара, за колико је остварио противправну имовинску корист.
Кривична пријава у редовном поступку поднета је против још једне особе, због постојања основа сумње да је починила кривично дело неовлашћено организовање игара на срећу у помагању.
Осумњичени Н.Т. ће уз кривичну пријаву бити приведен надлежном тужилаштву. Хапшења широм Србије
Припадници Министарства унутрашњих послова у сарадњи са надлежним тужилаштвима и Пореском полицијом, у више одвојених акција ухапсили су 27 особа и поднели кривичне пријаве у редовном поступку против 102 лица, због постојања основа сумње да су коруптивним кривичним делима и делима из области финансијског криминала оштетили буџет Републике Србије и других привредних и физичких лица за више од 1,2 милиона евра.
Акције усмерене на сузбијање финансијског криминала и корупције спроведене су на територији Београда, Алексинца, Пирота, Ниша, Чачка, Крагујевца, Кикинде, Лесковца, Панчева, Пожаревца, Сремске Митровице и Суботице.
Осумњиченима се ставља на терет да су од 2008. године до данас починили више кривичних дела: злоупотреба службеног положаја, злоупотреба положаја одговорног лица, превара, прање новца, фалсификовање новца, неовлашћено организовање игара на срећу, недозвољена трговина, проузроковање лажног стечаја, пореска утаја и недозвољен промет акцизних производа.
Међу ухапшенима су запослени у општој болници у Алексинцу, бивше одговорно лице ЈКП „Градска топлана“ Пирот, надзорни орган Дирекције за изградњу града Пирота, одговорно лице Шумарског газдинства „Северни Кучај“ Кучево, одговорно лице Центра за социјални рад у Бабушници, одговорно лице туристичке агенције „ММ ТУРС“ из Ниша, одговорно лице туристичке агенције „ВИП тоурс&сервице“ из Ниша, одговорно лице Скупштине предузећа „Београђевинар“ као и оснивачи, власници и одговорна лица више приватних фирми.
Кривичним пријавама обухваћено је и осам полицијских службеника, међу којима је и један начелник регионалног центра, одговорно лице Друштва за церебралну парализу, дечију парализу и плегије у општини Пожега, запослени у дечјем одељењу Здравственог центра Књажевац, вршилац дужности одговорног лица Завода за трансфузију крви у Нишу, бивши вршилац дужности одговорног лица јавног предузећа „Ресавица“, запослени у „Србијагасу“,бивше одговорно лице „Електрокосмета“ са седиштем у Београду, бивше одговорно лице хидроелектране Газиводе из Зубиног потока, власници и одговорна лица у више привредних друштава и друга физичка лица.
ТопПрес/ Извор:ИнфоКГ, Јована Младеновић