Tопола – Вашер у Тополи, свакоме нешто треба.  Скупио се народ са свих страна. Али на уласку у велику гужву одмах ту са стране са Златибора стиже свашта. Весели продавац на све стране хита да услужи муштерије и да нико не чека.

„Пошто ти луч, дал да узмем сад ће зима ил да чекам бербу“, вели једна жена у пролазу. Застаде узе везицу, загледа нешто и узе. Али, пажњу јој привукоше виле са стране наслоњене уз ауто.

„Јели, пошто су виле“, каже она. Продавац додаје 700 динара госпођо, оћете да узмете? Имате и ове женске таман за вас, додаје он.

Е, ту сада настаје права дискусија. Жена се богами задржа и на крају је убедисмо сви да треба да купи те женске виле. Све нас је занимало која је ту разлика и откуд та подела на мушке и женске, ево шта рече продавац.

„Виле се праве од буковине која је кувана, месец дана им је потребно да би биле закривљене а онда се после тог периода суше у сушари. Ове женске мање захватају сена јел су уже, мање су зато су и намењене жени,  а мушке су шире и дуже тако да могу да служе за купљење сена и да се дене сено“, разјаснио је ову дилему продавац Дидановић.

Иначе Миодраг Дидановић дошао је у Тополу из села Јабланица, продаје луч, катран, разне мелеме, метле, држалице, виле. Како је истакао иако пролази сезона купљења сена виле се ипак купују и у овом случају више мушке. Продаја луча је за сада солидна али за Опленачку бербу очекује још већу продају.

ТопПрес