Када се у јавности прича о 50 одсто имунизованих, говори се о онима који су примили обе дозе вакцине, а оних који су прележали вирус и тако стекли имунитет може бити и до милион или 1,2 милиона, рекао је он.
Тиодоровић не мисли да у Србији може да се догоди скок броја заражених попут оног који се догодио крајем 2020. године.
“Може да се деси да имамо пораст, негде од краја октобра, у новембру, децембру, али ћемо то избећи ако се у још већем обиму вакцинишемо и ако се мере буду одржавале према епидемиолошкој ситуацији”, рекао је Тиодоровић.
Његов став је да треба примењивати различите мере у локалним самоуправама, зависно од тога колики обухват вакцинацијом имају.
Каже да нема потребе да се људи тестирају на антитела, а да ће вероватно сви морати да приме трећу дозу вакцине за шест или осам месеци, или следеће године.
“Код свих вакцина ћемо можда доћи у ситуацију као код вакцине против грипа”, рекао је он, наглашавајући да се то не односи само на кинески Синофарм.
Упитан о најављеном оснивању радне групе за анализу смртних случајева током епидемије, Тиодоровић каже да не верује да је у Србији било намерног и масовног прикривања података.
“Никад се у току саме пандемије не знају сви резултати, прави резултати се тек иза тих истраживања могу рећи, то није тако само код нас”, рекао је Тиодоровић и додао да је до евентуалних одступања могло доћи због тога што није било могуће радити обдукције, а и због тога “колико је систем био повезан”.
“Верујем да су у том погледу велике разлике између онога како је било на почетку а како је сад”, навео је Тиодоровић.
Коментари су затворене