Топола, Крушевац – На Купу Конфедерације који је одржан у суботу 14. децембра у Крушевцу, каратисти карате клуба “Карађорђе” из Тополе освојили су три одличја.

У Крушевац  је из Тополе кренуло седам такмичара, медаље нису изостале ни са овог такмичења .

У борбама Филип Димитријевић освојио је сребро, а Санела Живановић и Марко Јеленић бронзане медаље. У веома јакој конкуренцији Николија Софронијевић је у катама освојила четврто место.

Ранко Шолић, тренер КК “Карађорђе” рекао је да се овим Купом и резултатима постигнутим на њему затвара више него успешна такмичарска сезона. Он је такође најавио да ће се наредни Куп овог нивоа такмичења одржати наредне године у марту и да ће његов домаћин бити Топола.

Иначе, једанаест карате савеза који чине Српску карате Конфедерацију на такмичење је довело око 750 најспремнијих такмичара.